Takım

Girişim sermayesi yolculuğumuzda yönümüzü belirleyen deneyimli isimlerden oluşan bir yönetime sahibiz. Her biri kendi alanında uzmanlaşmış ve başarılarla dolu bir geçmişe sahip olan bu isimler, şirketimizin vizyonunu ve büyüme stratejilerini desteklemek üzere bir araya gelmiştir.

Genel Müdür

Kamil KILIÇ

Genel Müdür

Kılıç, CRM ve Dijital Pazarlama alanlarında profesyonel yönetici olarak Metro Cash&Carry, Sif JCB Construction Machine, Altıncı Cadde, Speak Group, Körfez GYO bünyesinde ulusal ve uluslararası pazarlarda uzun yıllar çalışmıştır. Müşteri ihtiyaçlarının analiz edilerek değer önerilerinin hazırlanması, iş modellerin kurulması ve stratejik iş geliştirme faaliyetleri odaklandığı alanlardır.

Kazandığı bilgi ve tecrübeler ile Girişim Sermayesi sektöründe birçok kurumun Yönetim Kurulunda yer almış ve ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarında sektörün ilerlemesi için öncü faaliyetlerde bulunmuştur.

2007 yılından itibaren girişimlerde bulunmuş ve yatırım almış olup, Teknoloji Girişim Sermayesi yatırımları konusunda uzmanlaşmıştır. Teknolojinin Ticarileştileştirilmesi alanında The University of Texas at Austin IC2 Institute eğitim almıştır.

Halen GİSED Girişim Sermayesi Fonları Derneği Başkanı olan Kılıç, GPAS (Global Participation Finance Summit) Küresel Katılım Finans Zirvesi Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Kılıç, Işık Üniversitesi Matematik Lisans ve Marmara Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) Yüksek Lisans diplomalarına sahiptir. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Yönetim Organizasyonu alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Yatırım Yönetimi Başkanı

Hakan EK

Yatırım Yönetimi Başkanı

PwC bünyesinde Vergi Danışmanı olarak başladığı kariyerinde yurtdışı şirket yapılandırması, uluslararasi vergi danışmanlığı ve M&A yönetimi konularında tecrübe kazanmıştır. Daha sonra SİF Otomotiv Grup’ta Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Bu rolünde de özellikle UAE, Hollanda, Libya, Kuzey Irak pazarlarında yurtdışı şirket yapılandırma süreçlerinde yer almıştır.

Son olarak 5 yıl kadar üst düzey yönetici ve CEO olarak görev aldığı Hyundai Elevator’da önemli başarılar elde etmiş, girişimin sıfırdan Türkiye yapılanmasını kurulup, global satış ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmüştür. Hyundai Elevator’ın Türkiye pazarına girmesiyle ciddi miktarda doğrudan ülkemize yabancı sermaye girişini sağlamış böylece istihdam oranını artırarak ve maddi kalkınma sağlayarak ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamıştır. 20 yılı aşan kariyeri boyunca güçlü vizyon, finansal bakış açısı, stratejik planlama ve global networking yetkinlikleriyle ilgili kurumların büyüme ve gelişme hedeflerine ulaşmasında yol gösterici olmuş; şirket satın alma ve yatırım konularındaki tecrübeleriyle parçası olduğu kurumlara değer katmıştır. Kendisi aynı zamanda 2002 yılından bu yana SMMM sertifikasyonuna sahiptir.

Yurtdışı şirket yapılandırmalarında uzman ve her zaman girişimci bir ruha sahip olan Hakan Ek, Çanakkale’de kendi girişimi olan bir çiftliği yönetmeye devam etmekte ve doğal hayata olan yakınlığıyla bilinmektedir. Marmara Üniversitesi İşletme lisans ve Dallas Üniversitesi MBA - Kurumsal Finans diplomalarına sahiptir. Hakan Ek ayrıca 2010 yılında Wharton School’da kapsamlı bir Yönetici Geliştirme ve Liderlik Programını tamamlamıştır.

Ülke Fon Direktörü

Amro AHMED

Ülke Fon Direktörü

Amro, Avrupa ve Orta Doğu'da pazar lideri finansal kurumlarda çalışmış ve 25 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Amro, Uzak Doğu'da kapsayacak şekilde ağırlıklı olarak Katılım Bankaları odaklı finansal fonlar geliştirmiştir. Amro, LETVEN CAPITAL organizasyonunda Ülke Fon Direktörü olarak yer alacaktır. Kariyerinde Katar Finans Merkezi İslami Finans Varlık Yöneticisi, First Gulf Bank UAE’de Kıdemli Başkan Yardımcısı, ADCB (RBS legacy N.V) BAE bankta İslami Yatırımlar Başkanı, ABN’de Bölgesel İslami Bankacılık Başkan Yardımcısı (EMEA ve ASIA PAC) görevlerinde bulunmuştur.

Mali İşler Müdürü

Levent TARHAN

Mali İşler Müdürü

Tarhan, Finans ve Muhasebe Müdürü olarak uzun yıllar Pinner USA Inc., ve Kurumsal Müşteri Yönetimi alanında Metro Cash&Carry Türkiye ofislerinde farklı pozisyonlarda çalışmıştır.

Kariyerinin ilk yıllarında kurumsal satış alanında uzmanlık geliştiren Tarhan satış ekiplerinin kurulması ve yönetilmesi, iş geliştirme süreçleri organizasyonu, yeni pazarlara giriş stratejileri ve müşteri kazanımı alanlarına odaklanmıştır.

Yöneticilik pozisyonlarına geçişi ile birlikte şirket finansmanı, mali ve idari operasyonların yönetilmesi konularında sorumluluk üstlenmiştir.

Tarhan, İstanbul Üniversitesi Maliye Lisans ve Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisans diplomalarına sahiptir.

Uyum Görevlisi

Ahu ÜNVER

Uyum Görevlisi

Ünver, Sermaye Piyasaları alanında toplam 25 yıl deneyime sahiptir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı ve Türev Araçlar Lisansı mevcuttur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans derecesine sahiptir. Uzun yıllar Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de yatırım uzmanı ve broker olarak görev yapmıştır.

İş Modeli Değer Yöneticisi

Onur Mert COŞAR

İş Modeli Değer Yöneticisi

Coşar, endüstriyel üretim, güç elektroniği, nesnelerin interneti ve bulut çözümlerinde çalışma geçmişine sahip deneyimli bir proje ve ekip yöneticisidir. Matematik Lisans derecesi ile Endüstri Mühendisliği / MIS yüksek lisans derecesine sahiptir. Özellikle süreç iyileştirme, dizayn etme ve dijitalleştirme alanlarına odaklanarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kurumsal İletişim ve Algı Yönetimi Lideri

Mehmet Erdoğan ELGİN

Kurumsal İletişim ve Algı Yönetimi Lideri

Elgin, 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Kocaeli yerel medya kuruluşlarında yaklaşık 2 yıl çalışmıştır. 2008 yılında Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde enerji sektörü muhabiri olarak göreve başlayarak 15 yıl süreyle muhabirlik, editörlük görevlerinde bulunan Elgin, enerji, çevre, iklim değişikliği ve tarım konularında yazılı, görsel ve akademik içerikler üretmiştir. Harvard Business Review dergisinde sürdürülebilirlik konusunda makale ve röportajlar yayınlamıştır. Elgin, çalışmalarına KIMIZ&KIMIZ Consulting firmasında devam etmektedir.

Muhasebe Uzmanı

Samet KAVİ

Muhasebe Uzmanı

Kavi, 14 yılı aşkın kariyerinde muhasebe ve idari operasyon konularında yönetim, finans hizmetleri tecrübesine sahiptir. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

İdari İşler Uzmanı

Özer BAHADIR

İdari İşler Uzmanı

Bahadır, 30 yılı aşkın kariyerinde muhasebe, maliyet kontrol ve idari operasyon konularında yönetim finans hizmetleri tecrübesine sahiptir.

Operasyonel tecrübesini STFA-SAVRONİK Savunma Teknolojileri, Işık Üniversitesi, DHT İnşaat ve IGL-STFA JV şirketlerinde ön muhasebe operasyonları, finansal raporlamalar, firma denetimleri, sözleşme denetimleri, tahsilat ve ödeme operasyonları alanlarında kazanmıştır.

Bahadır, Anadolu Üniversitesi İktisat Lisans diplomasına sahiptir.

Muhasebe Uzmanı

Mustafa Necmettin AKSOY

Muhasebe Uzmanı

Aksoy, 23 yılı aşkın kariyerinde muhasebe, raporlama ve denetim alanlarında iş tecrübesine sahiptir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

İç Kontrol ve Teftiş Müfettişi

Dursun SEVİCİ

İç Kontrol ve Teftiş Müfettişi

Sevici, sektörün lider aracı kurumlarında Müfettiş ve İç Kontrol Birim Müdürü ünvanları ile uzun yıllar görev yapmıştır. Halihazırda Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş’de “Teftiş Kurulu Başkanı” ve “MASAK Uyum Görevlisi” olarak çalışmaktadır. Sevici, aynı zamanda sermaye piyasası uyuşmazlıklarında mahkemelerde “Bilirkişi” olarak görev yapmaktadır. SPL Düzey 3, SPL Türev Araçlar ve SPL Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.

Risk Yönetimi Müfettişi

Özge YÖRÜKOĞLU

Risk Yönetimi Müfettişi

Yürükoğlu, Koç Üniversitesi İşletme lisans, Sabancı Üniversitesi Yüksek Lisans ve Yeditepe Üniversitesi Finansal Ekonomi doktora derecelerine sahiptir. 25 yılı aşkın kariyerinde Akbank, TSKB, Türkiye Bankalar Birliği, Doğan Şirketler Grubu şirketlerinde Risk Yönetimi pozisyonlarında görev yapmıştır. Şu anda RiskAktive (RiskAktif Eğitim Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti) ‘de eğitmen ve kıdemli danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bilgi Sistemleri ve Veri Güvenliği Uzmanı

Hamza KARAOĞUL

Bilgi Sistemleri ve Veri Güvenliği Uzmanı

Karaoğul, Marmara Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunudur. IT sektöründe 2 yıllık deneyimi bulunmaktadır.