Yönetim Kurulu

Yönetim kadromuz girişim sermayesi ve yatırım alanlarında uzun yıllara dayanan deneyimleriyle, stratejik yönlendirmeleri ve kararlarıyla şirketimizin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Her bir isim, kendi uzmanlık alanında derinlemesine bir anlayışa sahiptir ve bu bilgi birikimini şirketimizin portföyündeki girişimlerin başarısına yönlendirme konusunda kararlıdır.

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa DUMAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Duman, ticari bankacılık, yatırım bankacılığı ve danışmanlık konularında kapsamlı bilgi birikimi ile 15 yıllık bir deneyime sahiptir. Enerji, imalat, tütün, teknoloji ve madencilik dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde şirketlerin değerlemesi, fizibilite çalışmaları, halka arz projeleri ve yatırım analizleri ile aktif olarak ilgilenmektedir.
Finansal işlemleri yapılandırma, analiz etme, kaynak bulma ve müzakere etme konusunda yüksek düzeyde deneyim sahibidir.
Duman, Hacettepe Üniversitesi’nden İşletme ve Wyoming Üniversitesi’nden Uluslararası Finans, Gayrimenkul Finansmanı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Kamil KILIÇ

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Kılıç, CRM ve Dijital Pazarlama alanlarında profesyonel yönetici olarak Metro Cash&Carry, Sif JCB Construction Machine, Altıncı Cadde, Speak Group, Körfez GYO bünyesinde ulusal ve uluslararası pazarlarda uzun yıllar çalışmıştır. Müşteri ihtiyaçlarının analiz edilerek değer önerilerinin hazırlanması, iş modellerin kurulması ve stratejik iş geliştirme faaliyetleri odaklandığı alanlardır.

Kazandığı bilgi ve tecrübeler ile Girişim Sermayesi sektöründe birçok kurumun Yönetim Kurulunda yer almış ve ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarında sektörün ilerlemesi için öncü faaliyetlerde bulunmuştur.

2007 yılından itibaren girişimlerde bulunmuş ve yatırım almış olup, Teknoloji Girişim Sermayesi yatırımları konusunda uzmanlaşmıştır. Teknolojinin Ticarileştileştirilmesi alanında The University of Texas at Austin IC2 Institute eğitim almıştır.

Halen GİSED Girişim Sermayesi Fonları Derneği Başkanı olan Kılıç, GPAS (Global Participation Finance Summit) Küresel Katılım Finans Zirvesi Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Kılıç, Işık Üniversitesi Matematik Lisans ve Marmara Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) Yüksek Lisans diplomalarına sahiptir. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Yönetim Organizasyonu alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Uğur DURUKAN

Yönetim Kurulu Üyesi

Durukan, 30 yılı aşkın tecrübesi ve girişimciliğin tüm aşamalarındaki başarısı ile sektörünün lideri konumunda olan Durukan Şekerleme San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde Kurucu Ortak olarak profesyonel yaşamına devam etmektedir ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Türkiye’nin ihracatının gelişimine destek olmak için çalışmaktadır.

Şekerleme alanında yaptığı Ar-Ge faaliyetleri sonucunda ortaya koyduğu ürünler ile Ulusal ve Uluslararası firmalarla anlaşmalar imzalayan Durukan Türkiye pazarına sunduğu ürünlerde %45 pazar payı elde etmiş ve Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Uzak Doğu’da yer alan birçok ülkede faaliyet alanını genişletmiştir. Durukan Şekerleme kendi alanında dünyadaki ikinci büyük üretim tesislerine sahiptir.

Durukan, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Türkiye Şeker Ürünleri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Konseyinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörel çalışmalarını sürdürmektedir.

Durukan, Anadolu Üniversitesi Yönetim Lisans diplomasına sahiptir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Tevfik BAŞKAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

Başkaya, yaklaşık 25 yıldır Teknoloji sektöründe profesyonel yönetici ve yatırımcı olarak çok çeşitli pozisyonlarda bulunmuş ve sektörün gelişimine farklı şirketlerde liderlik etmiştir.
Arçelik, EGS Sistem, Benkar, ATOS Origin, Millenicom ve Vodafone şirketlerinde bilgisayar mühendisi ve yönetici pozisyonlarında çalışan Başkaya, kurucu ortak olarak 2011 yılında Kafein Yazılım ile girişimciliğe adım atmış ve 2018 yılında halka arzında kilit rol oynamıştır.

Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan EK

Yönetim Kurulu Üyesi

PwC bünyesinde Vergi Danışmanı olarak başladığı kariyerinde yurtdışı şirket yapılandırması, uluslararasi vergi danışmanlığı ve M&A yönetimi konularında tecrübe kazanmıştır. Daha sonra SİF Otomotiv Grup’ta Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Bu rolünde de özellikle UAE, Hollanda, Libya, Kuzey Irak pazarlarında yurtdışı şirket yapılandırma süreçlerinde yer almıştır.

Son olarak 5 yıl kadar üst düzey yönetici ve CEO olarak görev aldığı Hyundai Elevator’da önemli başarılar elde etmiş, girişimin sıfırdan Türkiye yapılanmasını kurulup, global satış ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmüştür. Hyundai Elevator’ın Türkiye pazarına girmesiyle ciddi miktarda doğrudan ülkemize yabancı sermaye girişini sağlamış böylece istihdam oranını artırarak ve maddi kalkınma sağlayarak ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamıştır. 20 yılı aşan kariyeri boyunca güçlü vizyon, finansal bakış açısı, stratejik planlama ve global networking yetkinlikleriyle ilgili kurumların büyüme ve gelişme hedeflerine ulaşmasında yol gösterici olmuş; şirket satın alma ve yatırım konularındaki tecrübeleriyle parçası olduğu kurumlara değer katmıştır. Kendisi aynı zamanda 2002 yılından bu yana SMMM sertifikasyonuna sahiptir.

Yurtdışı şirket yapılandırmalarında uzman ve her zaman girişimci bir ruha sahip olan Hakan Ek, Çanakkale’de kendi girişimi olan bir çiftliği yönetmeye devam etmekte ve doğal hayata olan yakınlığıyla bilinmektedir. Marmara Üniversitesi İşletme lisans ve Dallas Üniversitesi MBA - Kurumsal Finans diplomalarına sahiptir. Hakan Ek ayrıca 2010 yılında Wharton School’da kapsamlı bir Yönetici Geliştirme ve Liderlik Programını tamamlamıştır.